T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 


Bulunduğunuz Yer: Haberler

 BÜYÜK ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÖLÜMÜNÜN 74. YILINDA VİZE’DE TÖRENLERLE ANILDI.
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

 
10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı İlçemiz Mahmut ERBİL Caddesi üzerinde bulunan Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başladı. Atatürk Anıtına protokol sırasına göre Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Cumhuriyet Başsavcılığı, Vize Meslek Yüksekokulu, Siyasi Partiler ile diğer Kurum ve Kuruluşlar tarafından çelenkler sunuldu.
Törene Sayın Kaymakamımız Murat DURU, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Mustafa AKIŞ, Vize Belediye Başkanı Selçuk YILMAZ, Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay ÇELİK ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.
Çelenklerin sunulmasının ardından 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından Milli Marşımız okundu. Daha sonra törene Halk Eğitimi Merkezi Salonunda devam edildi. Buradaki program Milli Marşımızın okunması ile başladı. Öğrenciler tarafından Atatürk ile ilgili şiirler okundu. Vize Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Engin ZEREN Atatürk’ ün Hayatı ile ilgili konuşmasında; “İnsanlar doğar, yaşar ve ölür. Bu döngü milyonlarca yıldır sürmektedir ve bundan sonra da böyle sürecektir. Bu süreçte bazı insanlar vardır, gece parlayan yıldızlara benzer, bazıları da güneş misalidir bitmeyen bir enerjiyle evreni hem aydınlatır hem de ısıtırlar. İşte ATATÜRK bizim evrenimizin vazgeçilmez güneşidir, kendisi bizden ne kadar uzakta olsa da ruhuyla bizleri aydınlatmaya ve ısıtmaya devam etmektedir” dedi. Daha sonra Atatürk Haftası nedeniyle ilçemiz ve köy okullarında düzenlenen çeşitli etkinliklerde dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi. Ardından Vize Lisesi öğrencileri tarafından Atatürk’ün sevdiği şarkılar söylenerek program sona erdi.
   
   
   
   
   
   
   


Bu içerik toplam 195.391 kez gösterildi, Site toplam 459.579 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 24 kişi geziyor.

Esra ÇAKMAK TARIM Tel: 0(288) 318 12 06
e-posta: vizekaymakamlik@hotmail.com